LAMBALI RADYO ÇEKMİYOR

Lambalı Güç Yükselteçleri » Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

LAMBALI RADYO ÇEKMİYOR

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 17 Oca 2015, 23:25

Bir arkadaş;radyo var çocuktan göndersem anten takarmısın dedi,bende gönder bişeyler yaparız dedim.Bir geldiki koca bir lambalı radyo.Radyo sanırım çalışıyor ama kanalları çekmiyor sadece hışırtı var.Arkadaki anten giriş yeri oksitlenmiş ince zımpara ile hafif temizledim bir kablo sokuşturduğum zaman çat çut ediyor ama herhangi kanal bir sesi yok,frekans haşırtısıda yok sadece bir gürültü var.Benim olsa gözümü karartır bişeyler yapardım ama yabancının malı olunca cesaret edemiyorum,mekanizmaya filan zarar veririzde mal kıymetlenir birden.Hiç lambalı radyo dinlemedim keşke bir sesini duysaydım, ama böylece geri verecem heralde.
Eklentiler
IMG_0917.JPG
IMG_0920.JPG
IMG_0922.JPG
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul

Ynt: LAMBALI RADYO ÇEKMİYOR

Okunmamış iletigönderen birgitay » 18 Oca 2015, 00:57

Fm Band'ı yoksa hiç birşey çekmez....Ona bakmalısın.
Facebook Elektronik üzerine sayfam : https://www.facebook.com/groups/1216358921722507/
birgitay
DIY Audio Gurusu

İl: Kocaeli
Meslek: Elektronik

Ynt: LAMBALI RADYO ÇEKMİYOR

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 18 Oca 2015, 00:57

Bu radyo da FM bandı olduğunu sanmıyorum. Diğer bandlarda da pek fazla yayın yok.
Bu kanalları alabilmek içinde iyi bir topraklama, orta ve uzun dalga antenine ihtiyacınız var.
Soket artık iyice paslanmış durumda ise, sokete gelen bağlantıyı takip edin ve devre üzerinden yeni bir kablo ile başka bir sokete aktarın.
TDA7000 ile FM radyo yapıp içine bi şekilde monte edebilirsiniz aslında.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Lambalı Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir