Cavalli DC Servolu Buffer Uygulaması..

Lambalı Güç Yükselteçleri » Bazıları klasik sever.. Lambalı ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: Cavalli DC Servolu Buffer Uygulaması..

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 24 Ağu 2009, 03:30

e154 yazdı:benim anlamadığım bişi var. bu aleti jfet li amfinin nesiyle kullanacaksınız?

Benim amfide sadece jfet değil, hdam la cavalli de olacak Erhan, 3 buffer'dan istediğini seçme opsiyonu olacak. Maksat kıyaslama ve müziğe uygun buffer'ı bulmak...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 24 Ağu 2009, 12:48

Hadi hayırlısı Özgün eline sağlık. çok iyi haber. Dr. 'da sürpriz olacak. ve de Dr. un eline sağlık.emeği büyük.

kartlar elimize geçince çok eğleneceğiz . :D
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen e_cag » 24 Ağu 2009, 13:48

Yalnız, Ankara'lılara can sıkıcı olması muhtemel bir haberim var: kartları emanet ettiğim arkadaş normal posta ile göndermiş. Ben de neden hala gitmediler diyordum. Bu çarşambaya kadar elinize geçmezse yenilerini basacağım.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen e154 » 24 Ağu 2009, 23:29

:D postaya verildiyse sorun yok.
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen e_cag » 24 Ağu 2009, 23:46

Verildi verildi. :D Geçen çarşamba postaya verildiler. Bu hafta ulaşırlar diye umuyorum.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 25 Ağu 2009, 03:24

supernova yazdı:Desene her gece Iron maiden konseri var sizin evde :mmm: lm4702 malzemlerde az kaldı.montaja geçmeyi düşünüyorum yakında.Senin noninvert ve jfgc ile birlikte bir karşılaştırma yaparız yakında...

Sorma birader :D her denemede epeyce bi kıyamet kopuyo o yüzden zaten, karşılaştırmayı merak ediyorum ben de, senin monitor leri kullanmalı ama benim sony ler biyere kadar :)

the_cantan yazdı:Hadi hayırlısı Özgün eline sağlık. çok iyi haber. Dr. 'da sürpriz olacak. ve de Dr. un eline sağlık.emeği büyük.

kartlar elimize geçince çok eğleneceğiz . :D

Sağolasın Can abi, valla Dr. ve Emin abinin hakkını ödeyemem, daha konunun ilk zamanlarından niyetliydim yapmaya, tabi benim uydurcaam besleme ve delikli karta montajla nasıl sonuç çıkardı kimbilir :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 25 Ağu 2009, 09:10

Yok delikli kartlada kötü sonuç çıkacağını sanmam.ne farkı olur ki? esas discman çıkışında paralel bölücü caklar grubu, dandik blendajlı kablolar onları yeniden (kısa sinyal hatları, kaliteli caklar...) düzenlersen kim bilir ne olur. çıkışta da analog girişli, ADC siz girişli ampli olursa. o zaman farkı daha çok olacak derim.dicman ın ses çıkışının yetmemesi garip geldi bana. halbuki yetmesi lazım. üstelik çıkış girişten daha zayıf. buffer lakin; çıkış akımını girişten akım çekmeyecek kadar düşürmesi demek.Dr. dediği gibi. belki de sinyal hassasiyeti çok hassas değil buffer ın. kulaklık da bağlı ama. hele buffer tecrübesi edinelim. Posta idaresine güveniyoruz. :D
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 25 Ağu 2009, 13:42

Aynen abi bi karta bağlı 10'ar santimlik giriş çıkış kabloları iyi, ofc kablo. Gerisi vcd player kablosu ve jakları :D Discman'e gelirsek, kulaklığı direk tak gümbür gümbür, buffer'dan geçince azalıyor, dvd'nin line çıkışına tak kulaklığı, ne az ne çok bi ses, buffer'dan kayıpsız geçiyor ama, hatta sanki az bişey yükseliyor. Sanırım fark bir ara Dr'un belirttiği gibi kulaklık çıkışlarının 300-400mV civarı, CDP line çıkışının 2V olmasından kaynaklanıyor. Amfiyi direct modda kullanıyorum zaten abi, service manualden göründüğü kadarıyla direct modda dijital volüm kontrol dışında hiçbir şey yok giriş jaklarıyla ampli katı arasında, bi de buffer çıkışındaki az offset e tedbir olarak sprag 10uF mkp koydum...
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen the_cantan » 25 Ağu 2009, 14:27

Kulaklık çıkışını biraz daha kurcalayalım.
Pio. amfi pure direct moda DSP devre dışı bırakıyorsa sorun yok.bu modda bass, EQ managament hala devrede olabiliyor mu?
sprague 10uF resmini bir koy görelim hele.meraklandım yahu. bir de kaç volt? :D bu arada ne kadar çalıştırdın aleti? çalıştıkca stabilliği ve ses kalitesi artıyor bu tip meretlerin. çatır çutur ses gelirse anla ki tüp problemlemli ya da AC besleme varsa şebeke oynuyordur. biz hepsine tedbir almışız tamam. yalnız unutuyorum söylemeyi 800mA sunan regülenin heatsink ne çirkindir? şık ve iyi bir soğutucu takalım.komiğime gidiyor çünkü bari aluminyum parçanın başını kesip saç yapalım. sıcaklık tahliyesi daha iyi olsun. : P :D
Kullanıcı avatarı
the_cantan
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 25 Ağu 2009, 14:45

Amfi direct'te dsp, ton kontrol, herbişeyi devredışı bırakıyor abi, dediğim gibi sadece dijital volüm kontrol. Tüpte daha önce de dediğim gibi çatırdama filan yok, ikisini de test ettim elimdeki tüplerin, fark duyamadım pek. 2 gün önce 3-4 saat kadar çalıştırdım abi, ilk 1-2 dk. dan sonra ne yalan söyliyim ciddi fark duyamadım, bu ön deneme idi, asıl test jfet'liyi bitirince... O çirkin heatsink lm337'nin abi :D o zaten pek ısınmıyor ılık kalıyor komple çıkarsam bile olur ama dursun... Diğer siyah olan(100V besleme kondansatörlerinin yanında duran) lm317 ve heatsinki, o heatsink'i büyüğüyle değiştirmem lazım :? Diğerine buluruz daha şık bişi :D karttan taşmasın die okadar dandik parça koydum.
Eklentiler
DSC01784.JPG
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

ÖncekiSonraki

Lambalı Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim