Yokmu bunun ucuzu?

Yokmu bunun ucuzu?

Okunmamış iletigönderen sisyphos » 03 Arl 2011, 10:47

Merhabalar.
Elektroniğe aslında çarpılmamak için başladım :). Odama bir home studio kurarken giriş çıkış değerlerinden de bi anlasam fena olmaz heralde diyerek okuduğum bölümün dışından elektronik dersleri almaya başladım. Bu arada almak istedğim/istemediğim amp, efekt aletlerinin devre şemalarına bakarken farkettimki bunlar 10-15 liraya da yapılıyormuş. Şimdilik DIY sound olarak adam gibi birşey bulamasamda bu elektronik aşkı beni sarmış ve foruma üye yapmıştır.
sisyphos
Yeni Üye

İl: İzmir
Meslek: Besteci

Ynt: Yokmu bunun ucuzu?

Okunmamış iletigönderen hamist » 03 Arl 2011, 13:45

sisyphos yazdı:Merhabalar.
Elektroniğe aslında çarpılmamak için başladım :). Odama bir home studio kurarken giriş çıkış değerlerinden de bi anlasam fena olmaz heralde diyerek okuduğum bölümün dışından elektronik dersleri almaya başladım. Bu arada almak istedğim/istemediğim amp, efekt aletlerinin devre şemalarına bakarken farkettimki bunlar 10-15 liraya da yapılıyormuş. Şimdilik DIY sound olarak adam gibi birşey bulamasamda bu elektronik aşkı beni sarmış ve foruma üye yapmıştır.

Dilerim bu aşk hiç bitmesin.
:)
Bu arada hoşgeldiniz

10-15 liraya da iyi devreler bulup sonuçlarından memnun kalabilirsiniz,
ancak burada kirliliğe dikkat etmek gerekiyor.
Zira ballandırıla ballandırıla anlatılan devrelerin kocaman bir balon olma ihtimali çok yüksek.
Devre seçerken test verilerinin olduğu devrelere ağırlık vermek gerek,
bu da ancak birikimli kimselerin yaptıkları devreler olur.
Ya da ticari olarak üretilen devrelerin şemaları olmalı,
tabii bu arada zaman zaman karşımıza çıkabilecek olan,
şemalardaki bazı eleman değerlerinin bir nedenle yanlış yazılmış olabileceği ihtimali.

Selamlar...
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 03 Arl 2011, 16:06

Forumumuza hoşgeldiniz.

Umarım aradığınızı bulursunuz. Burada herkez bilgiyi tecrübeyi paylaşmaktan ve yardımlaşmaktan çekinmez.

Naçizene.
Nekadar ekmek, okadar köfte. Yani malzeme kalitesi çok önemli. 15 liraya kuracağınız devre çalışabilir fakat, nekadar lezzetlidir, oda sizin damak tadınıza bağlı. Yani kısaca 2000 dolara satılan bir cihaz seviyesinde ses kalitesi elde etmek için 15-20 lira harcarsanız, devre çalışabilir fakat hedefinizden çok uzaktasınız demektir.

Hoşçakalın.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen sisyphos » 03 Arl 2011, 17:02

Teşekkür ederim.

Okadar da ucuza kaçmayız tabi :)
sisyphos
Yeni Üye

İl: İzmir
Meslek: Besteci

Kendinizi Tanıtın

Kimler çevrimiçi