Yardim Lutfen,Elektor eski sayisini (1982?) ariyorum

Cevap: Yardim Lutfen,Elektor eski sayisini (1982?) ariyorum

Okunmamış iletigönderen maystor » 05 Mar 2009, 12:29

Tüm makale pdf olaraktan:
1.pdf
(892.2 KiB) 614 defa indirildi
SADECE KENDİN OL!
Kullanıcı avatarı
maystor
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: makine otomasyonu

Yardim Lutfen,Elektor eski sayisini (1982) ariyordum/buldum:

Okunmamış iletigönderen teknofix » 05 Mar 2009, 14:02

Arkadaslar, aradigim Elektor December 1982 sayisindaki ' Precision PowerSupply' devresini gonderenler ve ilgileriniz icin tesekkur ederim. Bu devreyi yapip calistiran varmi aranizda ? Analog gostergeler yerine (Amp/Volt) Digital Display kullanmayi dusunuyorum.. fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylasmak isterim, devre bilgilerini ve semayi gonderen arkadaslara tekrar tesekkur ederim, istediginiz bilgi veya malzema olursa bende yardimci olmak isterim.. USA'dan Selamlar.. :-) [email protected]
teknofix
Yeni Üye

İl: FLORIDA-USA
Meslek: TEKNISYEN

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 09 Mar 2009, 01:37

Bu ne sessizliktir...uyan ey site..mi desek?...kriz mriz ..teğet mi desek acep ?
Neyse bi ses verelim dedim işte vesselam........
Taaa "USA" lardan arayıp yardım talep eden arkadaşımız "Teknofix" e bi selam yollayıp
konuya girersek...........
Malumunuz şekil "a" da da görüleceği üzere bu "bread board" denen meret'lerin geçmişi baya bi
fiii'lere gider ...Biz Dinozor'lar da tabir-i caizse ..mel..mel...ya da mal..mal ..bakardık ki
bu adi eleman birleştirici ahlaksız zevat'lar bi kamyon para'ya bile tenezzül etmezlerdi...
(nasıl dı "O" cümle) binana leyn...biz garip gureba'da işte öyle bakar bakar...bi heves..bi heves.....ama gün geldi ..sap döndü hesap döndü işte...Ben bu platonik aşk'ımı (geçen sene
ele geçirdim de icraat ...0....yani sıfır )Ben masa'larda "O" çekmecelerde sürüm sürüm
sürünürken imdada bu "Teknofix" denilen kökü içerde kendi dışarda bi virüs girince olanlar oldu
işte bi "aşna-fişne" bakalım Allah sonumuzu hayreyleye...(mevzu kısa kaldı arkası yarın...
benim İnt..kapanıyor şu foto'ları koyabiiiilliiirsem amenna..)
Sevgili Teknofix bizi izlemeye devam....
Eklentiler
1.pdf
(892.2 KiB) 476 defa indirildi
Dinozor
DIY Audio Gurusu

İl: Kdz.Ereğli/Zonguldak
Meslek: Elektrik-Elektronik

Okunmamış iletigönderen e154 » 09 Mar 2009, 01:41

yaw dinozor hocam çok merak ettim valla senin bu internet neyin nesidir , nasıl bişeydir sürekli bi gider bi gelir :?:
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 09 Mar 2009, 01:54

.pardon yanlış olmuş...
Benim int...bi int kafe'yle havadan bağımlı ...
Eklentiler
bc.jpg
bc.jpg (567.69 KiB) 506 defa görüntülendi
Dinozor
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 09 Mar 2009, 03:34

Benim int "e154" ü üzmeyerekten devam diiiyooo(da..sallam...neyse internetci bizim energiyi kesmeyi unutmuş...) bu adaptörlerde bi enerji.bi..enerji harcarlar ki sormayın gitsin..(2-3W)..
Mevzu ki..bu platonik aşk'lar böyledir işte ,sen 20 sene peşinden koş ...ele geçirince bacı
muhabbeti işte..Şimdi baktım..YUUHH diyesi geliyooo insanın ..4.5 TL'ye almışım..la havle
inanın en az....x 10 idi o zamanlar...Şimdi bi vesile elime almış oldum Sevgili teknofix kardeş
sayesinde...de ilk izlenimim len..ben bu saplamayla uğreşene kadar çoktan lehimle işi bitiriverirdim oldu da neyse...
Sevgili teknofix bi iki gün içerisinde bu devre hakkında bi yorum yapabilmeyi umuyorum..
İlk aklımdan geçen ise o blok "3055"ler yerine tek bi darlington ile denemek...sonrasına
bakarız..ki o kadar 3055'i soğutucu'ya bağla..falan..ilk başta zor geliyor insana..ama yine de
sonuna kadar giderim,yani ..inşallah başımıza bi gök taşı..filan düşmezde..deneriz
USA'ya ..selamlar..."DİNOZOR"
Dinozor
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Önceki

Kendinizi Tanıtın

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir