Damlamaya başladık :D

Okunmamış iletigönderen kilitci » 21 May 2007, 18:26

Hazar yazdı:Rütbe, rütbe de dikkat et ona. Bir şeyi gösteriyor.. Kaç ohm o şu an? Kaç postun var. Anladın sen onu :D
Yani katılım arttıkça direncin artıyor Resim

Buna hiç dikkat etmemiştim hakikaten güzel olmuş.
Bu arada kendimi tanıtayım nick'im kilitci diğer bütün forumlarda aynı gerçek mesleğim oto kilitçiliği elektronikle hobi olarak uğraşıyorum ilk amacım elektronik arıza tespiti üzerine idi ama ister istemez ampli dünyasına giriyor insan. :D
Kullanıcı avatarı
kilitci
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen grii_35 » 18 Haz 2007, 03:19

konuya ortadan daldım ama arkdaşlar hepinize selamlar :)
grii_35
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen stromkreis » 03 Tem 2007, 23:15

Selam arkadaşlar ben de DH den stromkreis

Herkese iyi çalışmalar....
Kullanıcı avatarı
stromkreis
Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar!

Okunmamış iletigönderen FearCast » 05 Tem 2007, 12:09

Evet sonunda üye oldum, pek forum işleriyle uğraşmam ama bu site gerçekten beni teşvik etti!
Anadolu teknik lise mezunuyum şimdi üniverstede end. elektronik bölümündeyim.
Eskiden beri audio sistemlerine meraklı büyüdüm. Bir çok forum gezdim bir çok devre gördüm birsürü devre yapıp çalıştırdım.
zaten burdada 100w hi-end ve 100-150w kapibara arkdasımın anfisini yaptım
umarım daha bir çok diy projelerini paylaşırız..
elimde bazı sitelerden aldığım gayet iyi çalışır durumda anfiler var
tda-lm-stk ve transistörlü anfileri pcb+tüm dökümanları ile hazırlayıp paylaşmaya başlıyacağım
herkeze saygılar :wink:
Dünya böyle deildi...!toprak dedi "sen kördün"...
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
FearCast
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen e154 » 04 Ağu 2007, 23:29

slm ben ankaradan erhan. meslek lisesi elektrik mezunuyum. şu anda kırkkale üniversitsi kırıkkale myo elktrik bölümü öğrencisiyim. hem elektriği hemde elktroniği bir arada yürüytmeye çalışıyorum...
e154
DIY Audio Gurusu

İl: Ankara
Meslek: Elektrik Teknikeri

Selam herkese :)

Okunmamış iletigönderen oguz_gun » 02 Eyl 2007, 04:30

Selam abiler kardes bende foruma yeni katildim güzel bir foruma benziyor benide araniza alirmisiniz :) 68 Aksarayda yasıyorum Elektronik öğrencisiyim
Yalnizlik Güzel Seydir,Zor olsada
Kullanıcı avatarı
oguz_gun
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen drumcico » 13 Arl 2007, 23:37

bende aranıza yeni katıldım, bateri çalıyorum elektrik bölümü okuyorum anadolu teknik lisesindeyim

dh de nick cacasat

lambalı amfilere çok ilgi duyuyorum yavaştan tdalarla başladık bakalım lambalılara sıra ne zaman gelicek =)
birde bu forum neden aktif değil ? çok merak ediyorum ilgimi yok
drumcico
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen Sercan » 02 Oca 2008, 20:30

Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Kısaca kendimden bahsedeyim.

Emekli öğrenciyim. Lise bitti, fakülteye hazırlanıyorum. DIY (Kendin yap) olayına ilgim küçüklükten beri var, teeey Lego'lara dayanır bu ilgi. Babam elektronikten anladığı için herşeyi ona yaptırırdım yalvar yakar. Amcamın kendisi yaptığı elektro gitarı babam modifiye ettirip ve bir adet amfi yaptırıp bir süre kullandım, sonra amfiyi yaktım, gitarın da manyetiklerini vs. ayırıp, sağa sola dağıttım. Elektroniğe ilgim var, ancak hiç denemedim bir devre yapmayı, o da olacak bir gün kısmetse. Şuan kafamda bir elektro gitar ve lambalı amfi yapma fikri var. Ancak gitarı hazır alıp, amfi yapma yoluna da gidebilirim, bilemiyorum. DIY geçmişim böyle, pek fazla bir şey yapmadım, ama elimde olan şeyleri modifiye etmeyi ve bazen olmayan şeyleri kendim yapmayı seviyorum.

Siteyi rastgele buldum, amfi ve radyo lambalarıyla ilgili bilgi ararken denk geldi ve içeriği incelerken yararlı bilgilerin olduğunu görüp üye oldum. İlk amacım bu ve açıkça söylemek gerekirse ikinci amaç olarak da elimdeki lambaları ihtiyacı olanlara satarak alacağım diğer malzemelere mali kaynak sağlamak. Umarım lambaya ihtiyacı olan vardır :) Yakın zamanda bir ilan açacağım, elimde 43 adet lamba var, hepsi de sıfır.

Aranıza katılmaktan onur duyar, hepinize iyi çalışmalar dilerim.
Sercan
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 15 Oca 2008, 18:08

Şu anda maslak otosanayi sitesinin içinde bir ofis ve atölyem var. Oratağım aynı zamanda kuzenim ile beraber aynı mekanda ayrı işler yapıyoruz. Onun işi web tasarım ve internet teknolojileri. Ben ise Mix medya yapıyorum. Bu deyimden birşey anlamamış olabilirsiniz. Ama sektördeki adı bu.

Biraz tarif edeyim. Mekanik, elektronik ve çeşitli yetenekleri birleştirerek, daha önce imal edilmemiş bir şeyi, veya müşterinin kafasında tasarladığı düşünce halindeki bir projeyi imal etmek, oluşturmak. Genelde müşteri reklam, sinema, sanat camiasından firma veya kişilerdir. Bir örnekle: Opet reklamlarında kullanılan siyah arabayı hatırlarsınız. GİTT. Prodüksiyon firması bu fikirle gelir. Ben bir murat 124 ün içini eskiden dizisini hepimizin izlediği, (Night rider)
Kit diye tanıdığımız arabanın, içi gibi olamasını istiyorum der. Bende onu yaptım. Opet reklamlarında kullanılan gitt in içi tamamen herşeyi yeniden imal edilmiştir. Özellikle üzerinde espiriler yazan düğmeler piyasada böyle birşey satılmadığı için imal edilmiştir. EL ile. Çok çeşitli malzemelerin kulanıldığı, çok çeşitli aşamalar sonucunda ortaya çıkan bir üründür. Çok uzun konu. Daha birsürü bu turden işler var ben herkezin hatırlayabileceğini örnek verdim.

Mekanik benim tutkularımdan biri. Motor ve motorsiklet. Tamir ve bakım. 1992 den beri motorsiklet sürücüsüyüm. Yaz aylarında uzun rotalar çizerek türkiyeyi gezerim. Hal böyle olunca çıkan arızalara kendiniz müdahale etmek zorunda kalıyorsunuz. Buda bana mekaniği öğretti.

Bazı yatlara elektrik ve elektronik arızaları için servis verdim. Hersene göcek, bodrum, antalya giderim müşterilerimin yatlarına bakım yaparım.

Ayrıca geçmişte mimari tasarım ve uygulamalarla birlaşen sinema ve müzik dinleme odaları yaptım. Hi-end audio ürünleri getiren bir firmada çalıştım.
Ses kalitesi yüksek cihazların havuzunda yüzdüm, kulağımı eğittim. Kulağım belirli bir seviyeye geldikten sonra haparlör kabini yapma işinden vaz geçtim.
İyi bir amfi yapmak iyi bir hoparlör yapmaktan on kat daha zor bir iş çünkü bunu farkedince hobimi amfiye doğru yönlendirdim. Bu site ile tanışmamda zaten net de araştırma yaparken şans eseri oldu. Site yeni açılmıştı. Çok memnun oldum. Dahada güzel şeyler olacak umarım.
Bilginizi ve bilgimi sonsuz paylaşmak istiyorum.

Umarım kendimi biraz tarif edebilmişimdir.

Herkeze kolay gelsin.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen since1983 » 18 Oca 2008, 00:20

aaahhh aah
bende bir çoğunuz gibi elektrik ya da elektronik ile ilgili bölümlerde okumayı çok isterdim.napalım olmadı.ama meraklıyım gerçekten,internet ve sizler sayesinde amatörce de olsa en azından kendime ufak çaplı devreler yapabiliyorum ve en büyük zevklerimden bir tanesi bu.herneyse herkese merhaba; ben de burdayım ama daha çok sizlerden bilgi almak düşüncesiyle...
saygılar.
mutlaka bir iyilik yapmışsındır.yoksa niye iftira atsınlar !
since1983
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Kendinizi Tanıtın

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir