BOSE 301 DIRECT/REFLECTING

Hoparlörler » Hoparlör, kablo, binding post, RCA vs. konuları..

BOSE 301 DIRECT/REFLECTING

Okunmamış iletigönderen b55can » 03 Nis 2009, 21:10

Arkadaşlarbugün bir mağzada bu kolonlara rastladım 2 adetinin fiyatı 969TL idi,hepsi burada.comda ise 1200tl dikkatimi çeken ise yanlız hoparlörde arka tiz destek sistemi var.

Benimde merakım bu konuda, hopalörün arkasında bir adet daha tweeter var,daha önce böyle bir tasarım görmediğimden şaşırdım ve sizlerinde yorumlarını merak ediyorum doğrusu.

http://www.hepsiburada.com/productDetai ... d=evbose30
Eklentiler
bose arka tiz.jpg
b55can
Yeni Üye

İl: ankara

Cevap: BOSE 301 DIRECT/REFLECTING

Okunmamış iletigönderen supernova » 03 Nis 2009, 21:21

Selam b55can,bose lara bende bi ara takmıştım araştırmıştım fakat daha sonra vazgeçtim almaktan.Bunları 850 gibi bi fiyata rastlamıştım bakırköyde electroworld deydi sanırım.en uygun orda bulmuştum.nese hoparlörlerin tasarımı özel dediğin gibi farklı.su sekilde bir yerleşim yapılarak en iyi performans alınması için tasarlanmış...

bose301hz8.jpg
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen b55can » 04 Nis 2009, 10:36

Cevap için teşekürler merak etdiğim buydu,aslında bu tasarım beklenen performansı veriyor mu? Tizlerin öyle yansıyarak performs vermesini beklemek ne derece doğrudur.

Tizleri arkaya koyarak Bose ne yapmayı amaçlamışsa bunu öne koyarakda yapamazlarmıydı? Hatta daha somut söylemek gerekirse,bu sağ kulağınızı sol elinizle kafanızın üstünden geçirerek tutmaya benzemiyor mu? Yoksa iddaalı ve iyi bir tasarımmıdır?

Dinleyen varsa yorumlarınıda merak ediyorum..
b55can
Yeni Üye

İl: ankara

Okunmamış iletigönderen supernova » 04 Nis 2009, 17:21

Tasarımla ilgili fazla teknik detayları bilemiceğim ama hoparlörleri dinledim.Fakat bu şekilde bi oda da değil.bu hoparlörler için bence fazla fiyatı var.Bundan çok daha kaliteli speaker lar alabilirsin.Abartı gibi geldi bana tasarımlar filan :) Bir aksilik olmassa Monitor audio rs1 almayı düşünüyorum ben mesela bu ay içinde :) Eğer araştırmanız varsa almayı düşünüyosanız başka markalarda tavsiye edilebilir..
"Başkalarının bilgisiyle bilgin olsak bile, kendi aklımız kadar akıllıyız."
Kullanıcı avatarı
supernova
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen fixxxxxer » 04 Nis 2009, 19:30

Vallahi ben bu seriyi dinlememekle beraber yine farklı yerleşimlere sahip tiz hoparlörleri olan birçok bose dinledim, şukadarını söyleyeyim, tizlerin o şekilde yerleşiminin performans açısından bir etkisi yok, hatta oldukça hoş, ama genel kanıya göre "bose'un kendine has bir ses rengi" vardır. Dolayısıyla audiophile şahsiyetler pek sevmez kendisini. Esasen bir de bu hoparlörlerden ne beklediğinizle alakalı, bose'lar yüksek volümde birçok hi-end sınıfına sokulmuş uygun fiyatlı bookshelf hoparlörü yerle bir eder, kaldırabilecekleri güç ile hassasiyetleri yüksektir, ama sese renk kattıkları söylenir işte, bu nedenle sevilmezler, yüksek volüm, elektronik müzik ve yoğun basları seviyorsanız iyidir, 5.1 sisteme bağlayıp film izleyeceğim derseniz harikadır, tabi bunlar benim fikirlerim, ben olsam alır mıyım? almam, ama hi-end anlayışı ile uyuşmayan karakteristiklerinden dolayı değil, o para o hoparlörlere çok gibi geliyor sadece, aynı paraya canavar gibi floorstand hoparlörler alınabilir.
Kullanıcı avatarı
fixxxxxer
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Öğrenci

Hoparlörler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir