Hangisi Uygun Sansui A910 mu Sony Vx8 mi ?

Amplifikatörler » Hoparlör amplifikatörleri, preamplifikatörler hakkında soru ve incelemeleriniz...

Hangisi Uygun Sansui A910 mu Sony Vx8 mi ?

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 09 Oca 2014, 00:01

Arkadaşlar bu iki üründe elimde yalnız şöyle bir sorunum var şimdi ben hoparlör siparişi verdim 250w rms güç değerinde iki kolon toplamda 500w rms.

Bu iki sistemden hangisi bu hoparlörleri beslememde yardımcı olur. Sansuinin ayrıca Se300 ekosuda var. Kafam çok karıştı. Sansuide 350w yazılı transistörleri C2581-A1106-B631K ve sony 190w güç tüketimi yazılı ama ön kısmındada 200w+200w rms yazılı ve STK411-240E kullanıyor kitapçıkda öyle yazıyor.Şimdi bunlardan hangisi daha güçlüdür ve sizce hangisini seçmeliyim. Hoparlörler burda olsa en azından dinleyip karar veririm ama bu ürünlerden birini elden çıkarmam gerekli maddi sıkıntıdan dolayı. Yardımcı olursanız çok ama çok memnun olurum.
Bir lafa bakarım "LAF" mı diye. Bir de söyleyene bakarım "ADAM" mı diye, arkasından koşup ocağın üstüne bakarım çaydanlıktaki "ÇAY" mı diye çay önemli konu arkadaş :)
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

İl: Konya
Meslek: Network

Ynt: Hangisi Uygun Sansui A910 mu Sony Vx8 mi ?

Okunmamış iletigönderen zunda » 09 Oca 2014, 19:08

tabiki transistörli sansui 350 watt trafo gücü ile kanal başı 8 ohm hoparlöre 80watt rms aktarabilir sony ise 190watt trafo ile kanal başı 8ohm hoparlöre 50 watt maksimum güç aktarabilir bunun yanında trasistörlü sansui entegreli sony ye göre thd olarakta iyidir.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

İl: kütahya
Meslek: revizör.

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 09 Oca 2014, 20:26

o zaman hesap şöyle oluyor sansui pioneer gibi değil aynı anda 4 çıkışa güç vermiyor 2+2 şeklinde yani sizin dediğiniz hesaptan kanal başı 160w 8 ohm güçmü olmuş oluyor yoksa vermese bile kanal başımı 80w ile sınırlı. Transistörlerden ikişer tane var.

Birde sony için max 50w demişsini özür dilerim sadece bilgi amaçlı soruyorum çünkü kafam karıştı bu adamlar neye dayanarak 200w+200w rms yazmışlar ? içindeki stk belli zaten bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
Bir lafa bakarım "LAF" mı diye. Bir de söyleyene bakarım "ADAM" mı diye, arkasından koşup ocağın üstüne bakarım çaydanlıktaki "ÇAY" mı diye çay önemli konu arkadaş :)
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 10 Oca 2014, 09:43

Teşekkür ederim yalnız birşey daha soracağım kafama takıldı. Şmdi Sansuide dediğiniz gibi 80w rmslik bir güç alacağım. Peki Sony 200w+200w rms yazmış bunu neye dayanarak yazmışlar tamamen kandırmamı ? İçindeki entegre gücü ne kadar kanal başı ne alırız bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen zunda » 10 Oca 2014, 18:26

Tekin26 yazdı:Teşekkür ederim yalnız birşey daha soracağım kafama takıldı. Şmdi Sansuide dediğiniz gibi 80w rmslik bir güç alacağım. Peki Sony 200w+200w rms yazmış bunu neye dayanarak yazmışlar tamamen kandırmamı ? İçindeki entegre gücü ne kadar kanal başı ne alırız bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

sansui kanal başına 85watt verebilir yazan yerler var zaten trafo hesabından ben 80 watt olur demiştim ama bu durum 4 çıkış yapılırsa tam olayı bilmemekle birlikte cıhaz kendi içinde hoparlörleri serii baglıyordur bu durumdada ohm arttıgı için güç düşecektir ama ses 4 noktadan alınacagı için düşüş daha az hissedilebilir. sony entegresi datasında zaten max 2*120 watt yazmakta ki bunu simetrik dc 78 voltla ve kabaca 500 watt trafo ile temin edebilir üzerinde yazan 200 wrms balondur şöyleki 2*200 wattı kulesitenin gökdeleninden sesi verirsen ak yokuşta dinlersin o derece yani sansui iyidir bence ama daha mantıklısı aldığını hoparlörle test etmeniz.
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 10 Oca 2014, 20:00

Anladım teşekkür ederim, bu arada benzetme çok hoşuma gitti :)
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 10 Oca 2014, 20:34

Şimdi bişeye baktımda burda tek stk mı var yoksa iki tanemi tam anlamı ile çözemedim de. Cihazıda açmak istemiyorm.

stk.jpg
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen zunda » 10 Oca 2014, 21:31

tek stk devre şeması bu bildiğim kadarı ile 411- serisi stk entegreler besleme için 2 farklı voltajda simetrik besleme kullanıyorlar şöyleki 2*18 vac ve 2*38 vac gibi düşük güçlerde düşük voltaş yüksek güçlerde yüksek voltajla istege cevap verebiliyor zaten bu sebepten 411 serisi pek fazla dıyda tercih edilmiyor diye biliyorum (ılgınlıyım ben).
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Tekin26 » 10 Oca 2014, 22:56

Anladım, sen bu konularda bilgi sahibisin şöyle birşey sorayım bu sansuiyi geliştirsem sadece amfi kısmını çıkartıp oraya tda serisinden bi amfi yaptırsam yada toshiba üretimi transistörlerden bi amfi yaptırsam yani bana kanal başı 200w üstü verecek bi sistem laızm tavsiyen ne olur ? ( Bende aslen kadınhanlıyım )
Kullanıcı avatarı
Tekin26
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen zunda » 10 Oca 2014, 23:18

ne amaçla kullanacaksın?
Kullanıcı avatarı
zunda
DIY Audio Gurusu

Sonraki

Amplifikatörler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim