Sony’nin tek kişilik hoparlör sistemi

Güncel Haberler & Teknoloji » Güncel haberler (siyaset haricinde) ve teknolojik yenilikler hakkında tartışma alanı.

Sony’nin tek kişilik hoparlör sistemi

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 21 Ekm 2008, 19:35

Bu bir kulaklık değildir
Sony’nin tek kişilik hoparlör sistemi PFR-V1, ev sineması kavramına yeni bir boyut kazandırıyor.
http://teknoloji.milliyet.com.tr/Teknol ... =&ver=7528

Menderes Özel

Ne olduğu anlaşıldığında Rene Magritte’in “Bu bir pipo değildir”ine benzer etki yaratan bir cihazla karşı karşıyayız sayın okuyucular. Geçen hafta Sony’nin PFR-V1 takılabilir hoparlör sistemini test ettim. Uzaktan bakınca bir kafatası ölçme aparatını andıran, yakından bakınca da bir kulaklığa benzeyen PFR-V1, aslında tek kişilik bir hoparlör sistemi. PFR-V1’i kafama takıp televizyonun karşısına geçtim. Test süresince birkaç aksiyon DVD’si izledim; PlayStation 3’te Metal Gear Solid 4 oyununu oynadım.

PFR-V1 bas ve tiz sesleri ayrı ünitelerden çıkartıyor. Etkin olarak konsol oyunlarında ve filmlerde kullanılabilecek nitelikteki sistemde orta ve yüksek frekanslar, doğrudan kulağa dönük yerleştirilmiş bir çift küresel sürücü ünitesinden iletiliyor. Bu sayede dinleyici hem bulunduğu odanın geri kalanından soyutlanıyor hem de normal bir hoparlör sistemindekine benzer bir ses deneyimi yaşıyor.

PFR-V1, açık tasarımına rağmen hoparlörlerin kulaklara yakınlığına bağlı olarak dışarıya ses sızıntısını minimum seviyede tutuyor. Sistemin tasarımı onun gözlerden uzak bir şekilde kullanılması amacıyla üretildiği fikrimi doğruluyor. Tasarım, kafayı ve kulakları rahatsız etmiyor. Bence PFR-V1’in en önemli sorunu 800 liraya yakın olan fiyatı.

http://www.sony.com.tr/product/hdh-hi-fi/pfr-v1
Eklentiler
fft16_mf120772.jpg
fft16_mf120772.jpg (14.36 KiB) 1226 defa görüntülendi
hoparlör
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul

Cevap: Sony’nin tek kişilik hoparlör sistemi

Okunmamış iletigönderen IEEE » 21 Ekm 2008, 20:32

hocam ben de cebit fuarında sennheiser hd650 dinledim :mmm: ..HD650 nin yanında başka model kulaklıklar da vardı sennheiserin.onlarla da karşılaştırdım.sonra dedim ki kendi kendime Hd650 bir kulaklık ise şayet ,öteki sennheiserler kulaklık değil (kendi alman yapımı HD25 im hariçç :mrgreen: )gerçi biraz farklı kategorideler fakat yine de HD25 şahane bir kulaklık..emu1212m ses kartımın opamplarını lm4562 smd opamplar ile değiştirdim..kulaklığım ile dinliyorum ses şu anda çok daha iyi.. maşaallahı var :)
sony de denemek isterim şahsen merak ettim..
vur vur inlesin alem krell dinlesin :praising:

cevahirin kıymetini cevherfüruşan olmayan bilmez...
merkep anlar OTTAN,lakin GÜLDEN anlamaz..

Ben gelmedim kavga için benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir gönüller yapmaya geldim.
Kullanıcı avatarı
IEEE
DIY Audio Gurusu

Güncel Haberler & Teknoloji

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir