Sony teyp hakkında...

Güç Kaynakları » Ses devrelerinde kullanılan komponentler kadar, güç kaynağının kalitesi de önemlidir. Güç kaynakları hakkındaki soru(n)lar

Sony teyp hakkında...

Okunmamış iletigönderen erman83 » 04 Haz 2014, 12:30

Arkadaşlar forumda baya bi araştırdım ama kandimden şüphe etmeye başladım gerçekten anlamıyorum. Benim teypin de Türkçe kullanım klavuzu yok. Sizlere danışmam en akıllıcası. Lütfen kızmayın forumda araştır kırk kere yazıldı diye çoğunu okudum. Ama kafam karıştı. Bi el atsanız süper olur. Deneyerek yapıyım diyorum hiç bi fark yok ya da bana öyle geliyor. En mantıklısı işin teorisine göre yapmak.

benim teypte:

LPF FREQ düğmesi var seçenekler: 50, 60, 80, 100, 120 HZ şeklinde.
LPF SLOPE Düğmesi var seçenekler: 1, 2, 3 şeklinde

HPF FREQ düğmesi var seçenekler: OFF, 50, 60, 80, 100, 120 HZ şeklinde.
HPF SLOPE düğmesi var seçenekler: 1,2,3 şeklinde.

bunları nasıl ayarlıycam?? Alpine hoparlörler kapıda, JVC Bass, Ayrıca JBL GT5 amfi var.
erman83
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: mühendis

Ynt: Sony teyp hakkında...

Okunmamış iletigönderen olc technics » 05 Haz 2014, 10:58

erman83 yazdı:Arkadaşlar forumda baya bi araştırdım ama kandimden şüphe etmeye başladım gerçekten anlamıyorum. Benim teypin de Türkçe kullanım klavuzu yok. Sizlere danışmam en akıllıcası. Lütfen kızmayın forumda araştır kırk kere yazıldı diye çoğunu okudum. Ama kafam karıştı. Bi el atsanız süper olur. Deneyerek yapıyım diyorum hiç bi fark yok ya da bana öyle geliyor. En mantıklısı işin teorisine göre yapmak.

benim teypte:

bunları nasıl ayarlıycam?? Alpine hoparlörler kapıda, JVC Bass, Ayrıca JBL GT5 amfi var.

Selamlar...

LPF ve HPF kesim frekanslarını ayarlamak içindir. LPF/HPF Slope ta frekans eğrisini ayarlamak kullanılıyor.

Ayrıca yabancı sitelerinin birinde https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20110619175320AAkqs4Z soru olarak sorulmuş.
Kullanıcı avatarı
olc technics
DIY Audio Gurusu

İl: tekirdağ
Meslek: ha ha ha, please

Okunmamış iletigönderen erman83 » 05 Haz 2014, 16:25

Hemen bakıyım.
erman83
Yeni Üye

İl: izmir
Meslek: mühendis

Okunmamış iletigönderen sabitsalınım » 16 Haz 2014, 06:38

erman83 yazdı:Arkadaşlar forumda baya bi araştırdım ama kandimden şüphe etmeye başladım gerçekten anlamıyorum. Benim teypin de Türkçe kullanım klavuzu yok. Sizlere danışmam en akıllıcası. Lütfen kızmayın forumda araştır kırk kere yazıldı diye çoğunu okudum. Ama kafam karıştı. Bi el atsanız süper olur. Deneyerek yapıyım diyorum hiç bi fark yok ya da bana öyle geliyor. En mantıklısı işin teorisine göre yapmak.

benim teypte:

teorisi yok ki...burada sistemin rezonansa geldiği bölümler bilinmeden yani bir dinleme olmadan şu ayar şunda olsun demek çok saçma olur. kim nasıl bağladı bilmem ama filtreleme işlemi anfiden yapıldıysa ayarları değiştirmeniz gerekmeyedebilir. hem lpf hem de hpf de bariz farklar olur frekansı da değiştirdikçe.
Biz bir ağaç gibiydik. Kökümüzden sökmemeleri için dibimizden kesilmeye razı olduk
Resim
sabitsalınım
DIY Audio Takipçisi

Güç Kaynakları

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti
  • Transformatör Hakkında
    Eklenti(ler) gönderen birgitay » 20 Mar 2016, 14:48
    0 Cevaplar
    1023 Gösterim