TDA7292

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

TDA7292

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 05 Eyl 2012, 11:54

Merhaba arkadaslar devrenın tasarımcısı ahmet yerli abimdir devreyi ilk basta benim kendi hatamdan dolayı calıstıramadım sonra ahmet abıden yardım aldım nerde hata yaptıgımı anladım gırıs kapasıtorlerınden bırının degerını yuksek taktıgım ıcın devre calsımıyordu suan devre calsır durumda semada bulunan malzemelerı bırebır takınca gayet guzel ve tok bır ses cıkıyor yapacak arkadaslara kolay gelsın sımdıden. Devre datasheetinde max besleme 2x50volt en ıdeal besleme 2x35volt 150w bı trafo ıle gayat iyi ve tamiz bir ses alabilirsiniz epoxy plaketın uzerıne temız bı sekılde yapabılırsınız ben ılk deneme dıye bıraz dandık yaptım :D gırıs kondansatorlerındekı 1mf kutupsuzu mkp kondansator kullanınca sesın degıstıgını sızde farkedeceksınız resımlerı ve devre seması ıcın lınk asagıdakılerdır herkeze kolay gelsın

http://www.dosya.tc/server21/0OrrSY/hi- ... 4.rar.html

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Ynt: Hİ-Fİ TDA7292

Okunmamış iletigönderen Bedri® » 05 Eyl 2012, 23:24

Ellerine sağlık güzel devre olmuş:)
Bu entegrelerle eskiden stereo bir amfi yapmıştım. Arkadaşın ablasının nişan eğlencesinde kullanmamız gerekti. +-50V ile besliyordum. Sesini çok açtığımızdan soğutucu o kadar ısınıyordu ki kağıttan yelpazelerle nöbetleşe soğutmak zorunda kaldık:D Damat bile arada gelip hava tutuyordu:D
Kullanıcı avatarı
Bedri®
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya
Meslek: Resim Öğretmeni

Ynt: Hİ-Fİ TDA7292

Okunmamış iletigönderen sansar34 » 07 Eyl 2012, 15:40

saolasın bedri kardesım temiz sesi olan bi anfi ilk bu ıse bu entegreyle baslamıstım D class giren entegre olması lazım ev ıcın stereo modu yeterlı ıkı adet kule tıpı hoparlorle muzık fılım ızlemek ıcın gayet ıdeal anfi devresi diyebilirm ama benım onerım tabıkıde entegreler arasında lm3886 tda serısı entegrelerden daha ıyı ses verebılıyor dıyebılırım yapacak arkadaslar olursa buradan lm3886 hi-fi cizimlerını paylaşabilirim cizimler ahmet yerli abime ait yine. o devreyıde denedım gayet iyi sonucler elde ettım olcumlerde amp 20w rms cıkıs sesı verıyo bu kucuk bı etegre ıcın baya buyuk bı sonuc demek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
sansar34
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul
Meslek: elektromekanık ögrencisi

Entegreli Güç Yükselteçleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir