TDA2004 ile başlangıç projesi

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Cevap: TDA2004 ile başlangıç projesi

Okunmamış iletigönderen djmalan » 29 Ağu 2009, 23:13

Yerleştirme planına dikkat et bazı yerler de hata vardı yada sanki ters basmışlardı,şemadan iyice kontrol et ,aynı kitaptan bendede var hatta üzerini işaretlemiştim ama tarayıcı olmadığından yollayamıyorum.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği

İl: ANKARA

Okunmamış iletigönderen STORM » 31 Ağu 2009, 09:51

@kapibara
gönderdiğiniz kaynak için çok teşekkür ederim. tek tek inceleyip yaptığım devreyle karşılaştırıyorum.

@djmalan
c4 değerine bağlı osilasyona dikkat edeceğim, teşekkürler.

devrenin uzay montajına başladım. öncelikle elemanların uçlarını lehimleyeceğim yerlere göre bükerek prova yapıyorum. sonra monte edip hafifçe oynatarak düzgün tutmuş mu, soğuk-sıcak lehim var mı diye bakıyorum. elemanların entegreye yakın olmasına özellikle dikkat ediyorum. itiraf edeyim uzay montajı da göründüğü kadar kolay değilmiş. kullandığım lehim teli entegrenin bacaklarını kirletiyor, sanırım içindeki lehim pastasından kaynaklanıyor. bulabilirsem içinde lehim pastası olmayan daha ince bir lehim teliyle çalışacağım.
STORM
Yeni Üye

İl: İzmir

Okunmamış iletigönderen djmalan » 31 Ağu 2009, 11:01

Şendeki şema farklı ,bahsettiğim sorun kitaptakindeydi.Kitaptakine bakınca sanki şimdi anımsar gibi oldum.C4 değilde 11-7 nolu bacaklardaki 100 mfd sanki...Sen boş ver kendindeki şemayı yap.
Kullanıcı avatarı
djmalan
DIY Audio Fanatiği

İl: ANKARA

Önceki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir