sony vx90 av ana cıkısları yaktım galıba...

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

sony vx90 av ana cıkısları yaktım galıba...

Okunmamış iletigönderen hop » 11 Arl 2012, 02:39

vx90 av set aldım 8ohm 120+120w cıkıslara 6 ohm 200*2 rms hop bagladım cıkıslar 1 dakka sora gumledı ses cıkıyo ama cok bozuk acaba stk mı yanmıstır yoksa baska bır parcamı surraund lar calısıyor saglam sadece ana cıkıslar yandı eger stk ısse entegreyı bulup degıstırıcem yada taktırıcam baska bısey olmus olabılırmı cıkıslarda yardım lutfen tesekkurler saygılar...
En son hop tarafından, 12 Arl 2012, 01:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
hop
Yeni Üye

İl: ist

Ynt: sony vx90 av ana cıkısları yaktım galıba...

Okunmamış iletigönderen hop » 11 Arl 2012, 22:33

arkadaslar yardım edıcek ustad ykmu acaba beklemedeyım tesekkurler...
hop
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hamist » 11 Arl 2012, 23:19

hop yazdı:arkadaslar yardım edıcek ustad ykmu acaba beklemedeyım tesekkurler...

Üstadlara haksızlık etmeden bir şeyler söyleyeyim bari.
Bu sorun için bir şeyler söylenmesi için cihazınızın servis dökümanını bulmam gerekiyor,
siz bulup buraya ekleseydiniz nasıl bir devre olduğu hakkında fikir edinip
bir şeyler söylenebilirdi.

8 ohm yerine 6 ohm bağlandığında çıkış devresinin hasar görmüş olması,
Sony markasını sorgulamamızı söylüyor.
Normal olarak böyle bir sorun bu tip bir ampl.de olmaması gerekirdi.

Sonuçlara bakıldığında da, ilk akla gelen çıkış transistorü kullanılmış ise,
bunların, eğer chip-amp. ile kurgulandı ise,
bu entegrenin bozulmuş olduğu düşünülür.
Tüketimleri ile ünlü ülkelerin tarihlerini üreten ülkeler yazar.
hamist
DIY Audio Gurusu

İl: istanbul
Meslek: endüstriel elektronik

Okunmamış iletigönderen hop » 12 Arl 2012, 01:56

yanı stk entegresı arızalı olabılır dıyosun ustad aynı stk entegresınden buldum acaba alıp bır elektronıkcıye taktırsammı baska neden yapabılır ses tamamen yok degıl fakat felaket dıstorasyon var ve cızırtı yanı ses max oldugu zaman 10 . kademede gıbı cıkıyor ve bozuk bılgılerınızze ıhtıyacım var arkadaslar tesekkurler cvp ıcın saygılar..
hop
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hamist » 12 Arl 2012, 16:44

hop yazdı:yanı stk entegresı arızalı olabılır dıyosun ustad aynı stk entegresınden buldum acaba alıp bır elektronıkcıye taktırsammı baska neden yapabılır ses tamamen yok degıl fakat felaket dıstorasyon var ve cızırtı yanı ses max oldugu zaman 10 . kademede gıbı cıkıyor ve bozuk bılgılerınızze ıhtıyacım var arkadaslar tesekkurler cvp ıcın saygılar..

Ben olsam, bilmediğim bir cihazı, arıza tespitini doğrulamak için entegre almadan birikimi olan bir yere götürürdüm.
Zira tamir işini yapacak olanın da ekonomik olarak ayakta kalması gerekli,
ki bir daha sefere ihtiyacımız olduğunda o kişi hala o işi yapabiliyor olsun.

Selamlar
hamist
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hop » 12 Arl 2012, 19:15

usta dogru soyluyosun da sımdı seti sadece govde olarak 80 tl ye aldım tamiri icinde okadar verirsem kaldırıp atmak lazım yoksa dusuncenize yurekten katılıyorum tezgah ların ayakta kalması babında
hop
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen hop » 13 Arl 2012, 20:57

bana ist icinde iyi bir tamirci tavsiye edermisıniz iyi anlayan usta lazım servis istemıyorum tesekkurler.
hop
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hop » 14 Arl 2012, 00:16

arkadaslar yardımcı olursanız cok sevınırım cıhazı cok buyuk heves ıle aldım hevesım ın kırılmasını ıstemıyorum destek lutfen saygılar teskkurler....
hop
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen hamist » 14 Arl 2012, 01:12

hop yazdı:arkadaslar yardımcı olursanız cok sevınırım cıhazı cok buyuk heves ıle aldım hevesım ın kırılmasını ıstemıyorum destek lutfen saygılar teskkurler....

Genç arkadaşım, diyorum, yanılmıyorsam henüz duygularla gerçeklere henüz kendinizi hazırlamamışsınız.
Bunu, hevesinizin kırılması ihtimalinden çıkarıyorum.
Zira doğum kadar ölüm de gerçektir.Dolayısı ile bu gibi şeylere hazır olarak,
hevesinizin kırılacak olmaması gerekir.

Benim önereceğim bir yer ne yazıkki yok.
Bir cihazın tamiri için kim 50TL den daha az ücret ister bundan emin değilim,
ki sizin 80TL ye almış olmanız bu noktada pek bir şey ifade etmiyor.
Kaldı ki, siz 80TL ye aldığınız cihazla kâr edeceğinizi düşünmüş olmalısınız,
dolayısı ile cihazın size maliyeti olarak bakmalısınız.

Bu durumda tamirini yaptıracağınız bir yer bulup çalışır duruma getirmeniz gerekiyor sanırım.

Selamlar
hamist
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen hop » 14 Arl 2012, 02:34

ustad oncelıkle pekde genc sayılmam orta yas dıyelım 36 cıhazı 1 ay once ıst pendıkten bu ıslerın tıcaretını yapan arkadastan aldım 80 tlye hevesım kırılmasın dıyorum cunkı govdeyı aldıktan 1 ay sonra hopları aldım normalde bukadar sabırlı bırı degılımdır ama ne olduysa sabır edıp bekledım ıyı bır hop almak ıcın velhasıl buldumda sony vx8 kolonları 6 om olmasına ragmen almak ıstedım ve aldım makul bır fıyata cunkı set 8-16 om degerındeydı hoplarla uyusmuyordu arastırp almamı tavsıye edenler cok oldugu ıcın aldım bırsey olmaz dedıler cok uzun sure max seste dınlemıceksen yazıkkı bagladıgım ılk dakıka ana cıkısları yandı cıhazın ustelık sesınıde max acmamıstım sadece 20 .sevıyeye kadar cıktım suanda cıkısalrının yanmamıs olmasını cok ısterdım orjınallıgı korunsun dıye cıhaz cok temız uzerınde cızık yok eskı olamasına ragmen nasıl oluyorda cıkıslar zarar goruyor anlamıs degılım en azından zorlandıgı anda amfının kendını korumaya alması gerekmezmıydı suan ses alıyorum cıkıslardan fakat ses hem cızırtılı hemde cok az cıkıyor onuda gectım araba ıle pendık e kadar gıdıp pazar gunumu heba ettım trafık desen cabası 80 tl ye cıhaz aldım 60 tl benzın parası sımdıde nerde tamır ettırecegımı bılmedıgım enaz 50 100 tl arasında kalan bı masraf daha olsunonada razıyım artık yeterkı cıhaz kurtulsun neymıs benım bu sony hırcınlıgım bende anlamadım ya nasıb dıyoruz tesekkurler....
hop
Yeni Üye

Sonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir