LM3886 Gain clone şema yardımı.

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: LM3886 Gain clone şema yardımı.

Okunmamış iletigönderen ekrem3457 » 06 Oca 2014, 15:08

onursal yazdı:
Sn Onursal bekleyebilirim acelem yok, nekadar beyleceğim oda var tabiki. :D

Yahu ısrar ettin o kadar uğraştık, kötü de olsa bir devre tasarladık.
Yaptınmı yapmadınmı? İnsan oldu ya da olmadı diye bir haber verir :D

Ya sorma başıma geleni siteye giremedim.Bilgisayarı değiştirdim eski bilgisayarda anımsa olduğu için otomatik giriş yapıyordum,yeni bilgisayarda şifre istedi doğal olarak.Şifreyi de bir türlü kabul ettiremedim,şifreyi sıfırlamak istedim bu seferde eski mail adresini hatırlayamadım.Ben mynet'i kullanıyorum onuda burası kabul etmiyo :x Derken önce eski mail imi aktif ettim sonra yine olmayınca bende en son çare yeni bir isimle kaydettim kendimi.
Şemaya gelince; ben plaket üzerindeki sıfır noktasından dağıtım yapmanın yeterli olduğunu düşünürken,tüm sıfır noktalarını kasaya irtibatlanması gerektiğini yeni öğrenmiş bulunuyorum senin sayende :D .
Elimde trafonunda sığabileceği büyüklükte kasa yok(o büyüklükte trafoda yok zaten :D )
Forumdaki herkez gibi benimde kutu konusunda sıkıntılarım had safhada.Devre işi kolay ama kutu,trafo ve devre üçlüsünü bir araya getirebildiğim anda neyi nasıl yapmam gerektiğini öğrenmiş oldum en azından,emekleriniz boşa gitmedi yani bundan emin olun. :D
Elimde uygun kutu yok diye boş durmadım tabi, kendi çizdiğim devreyi yapıp çalıştırdım.Şimdilik böyle takılıyoruz haa arayışlar devam ediyor tabi oda başka mesele.
Eklentiler
IMG_0039.JPG
Buarada benim ufaklık öndeki iki tweteri parmaklamış ama ızgaranın arkasındaki iki tanesi sağlam.Değiştirsemmi yoksa hiç uğraşmasammı bilemedim.İstesemde bılabilirmiyim oda var tabi.
IMG_0040.JPG
IMG_0038.JPG
IMG_0036.JPG
IMG_0035.JPG
Kullanıcı avatarı
ekrem3457
DIY Audio Fanatiği

İl: istanbul

Okunmamış iletigönderen rediceman » 16 Oca 2014, 10:54

Merhaba Sayın Onursal,
işlerimin yogunlugu dolasıyla biraz ara verdim.anfiyi bitirdim ama kutulama işlemine geçmedim tabii sizin göndermiş olduğunuz şasileme işlemi için yapıcağım kutu içine tek taraflı bakır plaket kullansam nasıl olur diye düşünüyordum.
hiend-amplifikatorler/amplifikatorlerde-grounding-saseleme-teknikleri-t1934.html
Keyifli forumlar.
rediceman
DIY Audio Fanatiği

İl: İstanbul
Meslek: Bilgiişlem

Okunmamış iletigönderen onursal » 16 Oca 2014, 11:08

rediceman yazdı:Merhaba Sayın Onursal,
işlerimin yogunlugu dolasıyla biraz ara verdim.anfiyi bitirdim ama kutulama işlemine geçmedim tabii sizin göndermiş olduğunuz şasileme işlemi için yapıcağım kutu içine tek taraflı bakır plaket kullansam nasıl olur diye düşünüyordum.
hiend-amplifikatorler/amplifikatorlerde-grounding-saseleme-teknikleri-t1934.html
Keyifli forumlar.

Mümkündür.
Ancak sistemi asla iç tasarım olarak düşünmemeliyiz. Kutulama, prensip olarak bir FARADAY kafesi olarak iş görmektedir. Yani havadan kaynaklanan elektromanyetik dalgalara karşı da etkili olmaktadır.
Ama düşük kazançlı amplifikatörler için (Vg=20db civarı) çok önemsenmeyebilir.
Bununla beraber ampli devresindeki pre (ön) devrelerin de kazancı hesaplanmalı, potansiyometre vbg. aygıtların bağlantısı da aynı prensipte şaseleme sistemiyle yapılmalıdır. Aksi takdirde sesi açmak için potansiyometreye elimizi dokunduğumuzda amplinin HUM yapması kaçınılmaz olacaktır.
Kullanıcı avatarı
onursal
DIY Audio Gurusu

İl: ankara
Meslek: broadcasting

Okunmamış iletigönderen rediceman » 03 Arl 2014, 15:47

Uzunca bir aradan sonra tekrardan merhaba,
İlk gain clone çalışmamı bitirmiştim baya bir zaman öncede kutulama fırsatımda oldu . Kutusunu elimdeki malzemeleri değerlendirmek için plexiden yaptım.Fenada olmadı diye düşünüyorum yakında resimlerini paylaşırım.Bu arada bolca bilgi paylaşan arkadaşlara özellikle Onursal arkadaşımıza teşekkürler.

Keyifli Forumlar.
rediceman
DIY Audio Fanatiği

Okunmamış iletigönderen crazy4blue » 05 Arl 2014, 13:37

rediceman yazdı:Uzunca bir aradan sonra tekrardan merhaba,
İlk gain clone çalışmamı bitirmiştim baya bir zaman öncede kutulama fırsatımda oldu . Kutusunu elimdeki malzemeleri değerlendirmek için plexiden yaptım.Fenada olmadı diye düşünüyorum yakında resimlerini paylaşırım.Bu arada bolca bilgi paylaşan arkadaşlara özellikle Onursal arkadaşımıza teşekkürler.

Keyifli Forumlar.

hocam merhaba. yaptığıız gc nu ortak uçlu trafo ile mi kulanıyorsunuz?

stereo için aynı trafodan besleme yapılabilir mi?
crazy4blue
DIY Audio Fanatiği

İl: kocaeli
Meslek: Öğretmen

Okunmamış iletigönderen rediceman » 10 Arl 2014, 00:20

[/quote]
hocam merhaba. yaptığıız gc nu ortak uçlu trafo ile mi kulanıyorsunuz?

stereo için aynı trafodan besleme yapılabilir mi?[/quote]

Merhaba evet 120wattlık tek trafo ile besliyorum ama regulated power supply devresi ile kullanıyorum şekildeki gibi bir devre yaparsan farkını görürsün.
http://www.shine7.com/audio/gainclone.htm
rediceman
DIY Audio Fanatiği

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen crazy4blue » 10 Arl 2014, 01:34

hmm. normal besleme devresine göre ses fark ediyor mu?
bir de bu lt1083 leri nereden bulabiliriz
crazy4blue
DIY Audio Fanatiği

İl: kocaeli
Meslek: Öğretmen

Önceki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi