hazır kitler?

Entegreli Güç Yükselteçleri » Küçük ama çok etkili. Entegreli(tümdevreli) ses yükselteçleri ile alakalı soru(n)lar

Ynt: hazır kitler?

Okunmamış iletigönderen ennteresan » 23 Ekm 2010, 07:51

Isıya dayanıklı kutu. ayrıca içinde bi tane sac kafes var onu koymayacaktım ama dediğiniz topraklamayı bu saca bağlasam olursa onu da yerleştireyim. Neyse bugün bi toplayıp bakayım olmadı kutu hazırlarım.
ennteresan
Yeni Üye

İl: düzce
Meslek: Öğrenci

Okunmamış iletigönderen ennteresan » 31 Ekm 2010, 12:30

geçen hafta kutuyu topladım. ama görünüşü hiç hoşuma gitmedi istediğim gibi olmadı. Dönem arası güzel kutu içine yerleştirmeyi düşünüyorum.Elimde eski bir kolon vardı onda denedim devreyi. Girişe sony mp3 player vardı onu bağladım ama yetersiz geldi. Bilgisayardan yeterli gelir umarım. Yada en basitinden bir önyükselteç eklemem gerekecek. İki tane de düzgün kolon bulursam hazır kitlerin kalitesini test etme imkanım olur. Entegrelerin sahte olup olmadığı nasıl belli olur? En başta bakmam gereken duruma şimdi bakıyorum :)
ennteresan
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen e_cag » 31 Ekm 2010, 16:52

Mp3 player çıkışının yeterli gelmesi lazım. Başka sorun aranmalı. Fotoğraf bekleriz müsaitse. :)
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen ennteresan » 01 Kas 2010, 18:18

düzceye dönünce tekrar bi denerim. pot bağlantılarını karıştırmış olabilirm o kısmı tekrardan bi incelerim. Entegrelerin orjinalliği de garanti değil. Hazır kit aldım malzemeleriyle beraber. Entegreler sahteyse de düşük ses çıkması ondan kaynaklanabilir mi? resim de yine dönünce çekerim.
ennteresan
Yeni Üye

Okunmamış iletigönderen e_cag » 02 Kas 2010, 01:08

Sahte entegre işini pek bilmiyorum. Bir ara LM1875'ten şüphelenmiştim ama orada sorun güçten ziyade ses kalitesinden yanaydı. Tabii 1875 ile aynı kasada TDA2002'den başlayan pek çok alternatif bulunabildiğinden ve aynı kart üzerinde hemen hepsi çalışacağından oradaki şüphe bana makul geliyor. 11 pinli 3886 kasasında daha ucuz alternatif ne olur bilemiyorum ama 5 pinli kılıftaki kadar çok sayıda değildir. Olsa olsa düşük kaliteli üretim ıskartaları ucuza piyasaya yol bulmuş olabilir. Onda da çıkış gücü değil kalte ile ilgili sorun beklerim. Başka deneyimi bilgisi olan varsa ben de duymak isterim. National'den sample istemek çok zahmetli değil gerçi bir yandan. Piyasa parçalarıyla ekonomik birşeyler toparlanacaksa entegre neyse razı olunabilir ama trafosundan direncine, kondansatöründen kasasına kadar incelikli işler hedefleniyorsa en ekonomik ve güvenli yöntem entegreleri de numune olarak getirmek. Fotoğraflar gelirse hem entegrelere bakarız -ki forumda orijinal National entegrelerinin fotoğraflarını herkes ulaştıkça eklemeye çalıştı- hem de devrenin genelinde varsa sorun görmeye çalışırız.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ennteresan » 03 Kas 2010, 10:32

şimdilik ekonomik bir şeyler toparlamaya çalışıyorum. Önce bi yaparken ne gibi sorunlar çıkabiliyor, ne gibi aşamalara dikkat etmek gerekiyor göreyim istedim.Zaten o yüzden kit olarak satın aldım devreyi. yakından kaliteli resim koyarım. Çizmeye fırsat bulabilirsem devreyi çizer koyarım.
ennteresan
Yeni Üye

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen e_cag » 03 Kas 2010, 12:42

Ebay'dan linkini verdiğiniz kiti parçalar dahil mi almıştınız? Sanırım aynı pcbler olacak, elimde var bir çift. Baktığımda tasarımda hata dikkatimi çekmemişti, en azından şemaya uygunluk olarak. Bu durumda devre şemasına gerek olmayabilir. Doğru dirençleri doğru yerlere taktığınızdan emin olun. Fotoğraf da eklerseniz besleme dahil, oradan bakarız birlikte.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen TDA7294 » 03 Kas 2010, 15:40

e_cag yazdı:Ebay'dan linkini verdiğiniz kiti parçalar dahil mi almıştınız? Sanırım aynı pcbler olacak, elimde var bir çift. Baktığımda tasarımda hata dikkatimi çekmemişti, en azından şemaya uygunluk olarak. Bu durumda devre şemasına gerek olmayabilir. Doğru dirençleri doğru yerlere taktığınızdan emin olun. Fotoğraf da eklerseniz besleme dahil, oradan bakarız birlikte.

Şema olarak aynısı olabilir ama PSB farklı Emin Abi.
Kullanıcı avatarı
TDA7294
DIY Audio Gurusu

İl: Zonguldak-Aksaray

Okunmamış iletigönderen e_cag » 03 Kas 2010, 16:24

Üstten şöyle bir bakınca aynı gibi geldi ama doğrudur. Çok karşılaştırmadım elimdekilerle birebir. Şemayı zaten bilmiyorum. Sahi bizim pcblerin şeması varmıydı? Datasheet'ten bakıp yaparım diye hiç uğraşmadım aramakla. Bu arada ölücülükte son noktaya doğru ilerliyorum, elime 5+1'den bir adet 3886 geçti. Bir tane de yerli malı edinip tamamlayacağım bizim pcbleri. :D Sonra bir de kutu bulur, yine ölüden trafo beklerim. :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen ennteresan » 05 Kas 2010, 23:53

Evet sorun deneme yaptığım hoparlörde çıktı. Arkadaştan kullanmadığı pioneer ts g1715 17 cm lik 4 ohm luk hop. çifti ile denedim. çıplak şekilde denemede lm 3886nın bana gayet yeterli hatta fazla bile gelebileceğini görmüş oldum. İyi ki bu site ile karşılaşmışım. şimdilik bu hoparlörleri kutulayıp kullanmayı düşünüyorum ama yazın düzgün hoparlör ve ince işçilikle hazırlanmış bir 3886 dinlemek için sabırsızlanıyorum.
ennteresan
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Entegreli Güç Yükselteçleri

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir