PIC Assembly Editörü

Elektrik - Elektronik » Elektrik ve Elektronik ile alakalı programlar ve paylaşılan dokümanlar.

PIC Assembly Editörü

Okunmamış iletigönderen STORM » 27 Ağu 2009, 10:06

selamlar
pic mikrodenetleyicilerini assembly dilinde programlayan arkadaşlar için bir editör gönderiyorum.
bu programı 2004 yılında yazmıştım. o zamanlar pic mikrodenetleyecileri için yazılan basic, pascal, c derleyicilerinin optimizasyonunu beğenmiyordum. assembly dilinde yazmak ve optimizasyonu kendim yapmak daha mantıklı geliyordu. bunun dışında not defteriyle program yazmak, başka bir programla derlemek, ayrı bir not defteriyle uyarıları, hataları okumak, not defterine geri dönüp programı düzeltmek ve yine derlemek... beni çok yormuştu. bu işlemlerin tümünü tek bir uygulamada toplamak gerekiyordu. programı kendi ihtiyacım için yazmıştım. bazı küçük hataları ve eksiklikleri olsa da bugün dahi pic ile çalışmam gerekse bu editörü kullanıyorum. dilerim assembly dilinde yazan arkadaşların işine yarar.

bazı özelliklerini görebilmeniz için ekran çıktısı gönderiyorum:
storm.jpg

sevdiğim özellikleri:
kodun renklendirilmesi,
yerel değişkenleri, etiketleri ve mikrodenetleyicinin başlık dosyasındaki tanımlamaları kapsayan, ctrl+space ile etkinleştirilen kod tamamlama özelliği,
programın editör içinden F9 tuşuyla derlenmesi,
program derlendikten sonra derleyiciden gelen uyarı ve hata mesajlarının gösterilmesi ve çift klikle hatalı satıra konumlanma.
Eklentiler
STORM.zip
Not: Kaspersky ile virüs testinden geçirildi. Dosya temizdir.
(811.61 KiB) 553 defa indirildi
En son STORM tarafından, 27 Ağu 2009, 14:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
STORM
Yeni Üye

İl: İzmir

Cevap: PIC Assembly Editörü

Okunmamış iletigönderen kurtemr » 27 Ağu 2009, 11:16

Teşekkürler.
Gerçekten çok güzel. Bu programı neyle yazmıştınız ?
kurtemr
Yeni Üye

İl: İstanbul
Meslek: Yazılım Uzmanı

Cevap: PIC Assembly Editörü

Okunmamış iletigönderen STORM » 27 Ağu 2009, 11:22

delphi ile yazmıştım. ama 6 mı yoksa 7 mi hatırlamıyorum. 6 olabilir.
STORM
Yeni Üye

İl: İzmir

Elektrik - Elektronik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir