EAGLE DA PAD KALINLIĞI NASIL AYARLANIYOR.

Diğer Bilgiler » Ana sayfada yayınlanabileceğini düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi buraya gönderin.

EAGLE DA PAD KALINLIĞI NASIL AYARLANIYOR.

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 25 May 2011, 13:28

Merhaba arkadaşlar.ben eagle pcb programı kullanıyorum.zor olsada kendi çabamla öğrendim.fakat bilmediğim bazı seyler var.pcb cizimi standart kütüpanesini kullanıyorum.programda çizim yaptım.çıktı aldıgımda pad ler ilce cıkıyor entegrenin yada dirençlerin.onları nasıl kalınlastırabilirim.plaketi bastıgımda padler normal cıkıyor fakat delikleri actıgımda padlerin kalınlıkları ince olduğundan bazıları dağılıyor.
padleri nasıl kalınlaştırabilirim.toll bardan drc var.acaba oradan ayarlanabilrmi....?
Eklentiler
pt2317 allt.JPG
pt2317.JPG
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

İl: izmir
Meslek: turizm

Ynt: EAGLE DA PAD KALINLIĞI NASIL AYARLANIYOR.

Okunmamış iletigönderen e_cag » 25 May 2011, 19:16

Doğrusu Eagle'ın tek kötü yanı bu işin kolay olmaması. Parçayı açıp düzenlemeniz lazım. Bu durumda entegrenin pedlerini tek tek büyütmek lazım ki zor olmasa d zaman alıcı. Bir diğer sıkıntı ise başka bilgisayardaki Eagle'da çizimi açınca ondaki library'ye göre tekrar eski haline getirmek gerekebiliyor. PArçayı editlemek için içinde bulunduğu library'yi program ana penceresindeki libraries'te bulup çift tıklayarak açmak. Açılan edit penceresinde yukarıda package düğmesine basıp parçanın kılıfını açmanız (örn. DIP16) lazım. PArça kılıfı ekrana geldiğinde de sağ tarafta yukarıdaki somun anahtarı düğmesine basıp gelen menüde diameter'i ve ondan da daha büyük bir delik çapını örn. 0.030 seçip sonra pedlerin üzerine tek tek tıklarsanız olur sanırım. Bende tüm dirençlerin pedleri daha büyüktür mesela. Bir kez uğraşınca, çok kullanılan parçaları hallettiğinizde işler yoluna giriyor.
Yaptım yaptım kutulayamadım.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

İl: İstanbul
Meslek: Kimyager

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 25 May 2011, 23:32

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için..peki parçaları library bölümünden ayarladıktan sonra.pcb yi orjinal baskıya yolladığımızda eski haline dönermi.?
kendine bir lbr bölümü olusturmak zor değil tabiki.ama baska bilgisayarda pcb yi acınca eskiye dönerse gerçekten kötü.
kendi sitesindeki library bölümündeki soket,transistör vs heside aynı galiba...
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen e_cag » 26 May 2011, 00:06

PCB ekranının üzerindeki menülerden library'de update'i tıklamadıkça parçalar değişmez. PCB'ciyi de bunu yapmaması konusunda uyarırsanız sorun olmaz. Greçi çoğu pcbci eagle ile veya diğer pcb programları ile doğrudan uğraşmayı sevmiyor, doğrudan gerber dosyalarını istiyor. Sizde de durum buysa sorun olmaz zaten.
Eklentiler
menu.JPG
menu.JPG (33.36 KiB) 1241 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen cesmeali » 26 May 2011, 12:00

e_cag yazdı:PCB ekranının üzerindeki menülerden library'de update'i tıklamadıkça parçalar değişmez. PCB'ciyi de bunu yapmaması konusunda uyarırsanız sorun olmaz. Greçi çoğu pcbci eagle ile veya diğer pcb programları ile doğrudan uğraşmayı sevmiyor, doğrudan gerber dosyalarını istiyor. Sizde de durum buysa sorun olmaz zaten.

verdiğin bilgiler çok yararlı oldu .çok teşekkür ederim e_çağ arkadaşım.
cesmeali
DIY Audio Takipçisi

Okunmamış iletigönderen e_cag » 26 May 2011, 12:25

Faydalı olduğuna sevindim.
Kullanıcı avatarı
e_cag
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Diğer Bilgiler

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar