"DATASHEET"...(EQUİVALENT)

Diğer Bilgiler » Ana sayfada yayınlanabileceğini düşündüğünüz herhangi bir bilgiyi buraya gönderin.

"DATASHEET"...(EQUİVALENT)

Okunmamış iletigönderen Dinozor » 08 Oca 2009, 00:41

Arkadaşlar..bana...geldiler..kafayı yiyeceğim...
Normal şartlarda aradığımız herhangi bir elektronik parçanın...bilgilerine..int'den..
kolayca ulaşabiliyoruz da...nedense..bu "bilgi ağı" ben Dinozor'a en ufak bi..cevap verme..
nezaketini göstermeyip...üstelik bi de para..isteyince..dellenmemek..mümkün değil..
Datasheet................bilmemne...dediğinizde...herbir parçanın "PDF" açılımına kolayca..
ulaşılıyorda..."BSN 304 Equivalent"...diyorum ..tık..yok..hadi bu zor soru..desek.......
"PH 2369"...diyorum..kıçı...kırık..bi..swich..trns..yine tık yok...
yani bu eşdeğer(muadil) parçalar konusunda bildiğiniz bi site var mı?
Bu kadar yazdıktan sonra bari olayın gelişimini de yazayım oldu olacak belki bi yorum..
alırız....masamda..tahminen 75-80...ekran bi...philipistttt...TV...var..ve...bu TV'yi...
buraların(güya en mennnşuuurr TV tamircileri..)4..aydan beri çözemediler..
Tabii ki biraz işi bilenler herhangi bi elektronik cihazın tamamen "off" olmasının daha bi..
tercih sebebi olacağını "çakallayacaktır"....
ama ...bazı meretlerde...kararsız..saçma sapan..tavır..gösterirler..tıpkı..bu "TV"...gibi..
amcam..bi...açıyosunuz...renk menk....süper...biraz sonra...ekran...mavi..kırmızı..vs
döktürüyor....yani sanki ısıl bi problem izlenimi..gibi..dursa da deeeiill..bismiillahh..iki..
dk..olmadı ki....geri dönüş çizgileri falan...bi..ara...(bir saat bile...süper..normal...)
Neyse yeterince uzattık.............bari şu int'ten..şemasına ulaşayım..hamlesi..yaptık..
doğal olarak....malum..ingilizce de su ya...bir kaç site'den anlayabildiğim.."14,99..$"
"22"..$...gibi manyakca şeyleri görünce..."DELLENDİK"..doğal..olaraktan..yoksa..amcamlar
tamir parasını mı kast ediyor diye de düşünmedim de deeiilll..kibarca "LAN"..bi..şemaya'da..
bu..$$$$$$$$$$$'lar ne..tok..yemek....dedim..kendi..kendime...malum..mantık...yürü-
teceğiz..şemayla..(bilebildiğimiz..kadarıyla)kabaca..belirtilen..voltaj..değerleri..falan..
ölçerek...bi..yorum..yapcez...ufak..ufak..sonuca..gitmeye çalışacağız...da....ki meret..
"PHILIPS ..PT 8403/58..model..TV" kardeşimin olmasa........Allah...düşman başına...bi...arıza..işte...
el mahkum debeleneceeezz...
neyse..soruyu...tekrarlayayım...Bu "türkçesi" karşılık..ya da eşdeğer..olan..malzeme ..
konusunda bildiğiniz bi site var mı?..ki..bi..ihtimal benim hurdalıktan..belki..bi..iki..
tanesi çıkabilir....bu...BSN 304...N-Channel enhancement mode vertical D-Mos Transistor
olamaz...tabii ki..de ..
Dinozor
DIY Audio Gurusu

İl: Kdz.Ereğli/Zonguldak
Meslek: Elektrik-Elektronik

Cevap: "DATASHEET"...(EQUİVALENT)

Okunmamış iletigönderen Kapibara » 08 Oca 2009, 03:08

En bilinenlerinden biri bu sitedir. http://www.alldatasheet.com/
Muhtemelen buraya bakmışda olabilirsiniz. Bu sitede cross reference yerine, pek yardımcı olmasa da "Related" yani ilgili bağlantılı parçaların isimleri var.
En sık kullandığım ikinci site ise budur. http://www.datasheetarchive.com/
Eğer arşivinde varsa cross reference olarak listeler.
Kötü haber ise sizin parçaların ikisininde bu sitede karşılıkları yok ama kendi datasheet leri var.
Teknik özelliklerinden bakıp yerine neler olabilir onları tahmin etmeye çalışacaksınız.
Biraz araştırınca PH2369 yerine 2N3904 olabilir gibi duruyor ama bacak bağlantıları aynı değil 180 derece ters çevirip takarsanız sanırım oluyor.
Bahsettiğiniz arıza bi ihtimal RGB entegresinden olabilir.
Kullanıcı avatarı
Kapibara
DIY Audio Gurusu

İl: Sakarya

Diğer Bilgiler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir