LME49600 Kulaklık Amplifikatörü

Çalışma Masası » Masamızın üzerinde neler var, merak ettiniz mi?
Geliştirme aşamasında bulunan projeleri buraya açıyoruz.

Ynt: LME49600 Kulaklık Amplifikatörü

Okunmamış iletigönderen Hazar » 25 Oca 2011, 00:00

Hayvamı tekrar ısıttım uzun bir aradan sonra :D

Ersoy Bey'e yarın gönderiyorum projeyi. Ben giriş olarak bilgisayarla bile oldukça tatmin edici (kalite ve güç açısından) sonuçlar aldım, kendisinin yorumunu merakla bekleyeceğim. Olur alırız inşallah :)
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
ResimDIY Audio Türkiye Facebook Sayfası
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

İl: İstanbul

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 26 Oca 2011, 18:37

Hazarcığım kargo elime ulaştı.
Okadar güzel paketlemişsinki, birde kutunun üzerinde Hongkong post office damgası var, üç aydır gelemeyen bir siparişim vardı, o zannaettim önce. Ama Aras kargo getirdi :)

Kesinlikle harika oldu. benim için. Bu akşam İyice bi dinleyeceğim, şöyle sakin kafa ile.

Teşekürler.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 26 Oca 2011, 20:22

Ulaştığına sevindim, bir dinleyin durumu aktarırsınız.
Rüzgar ters esiyorsa, yelkenlerini rüzgar yönüne göre ayarlamaya bak; çünkü dünya çektiğin sıkıntılarla değil, gemiyi limana ulaştırıp ulaştıramadığınla ilgilenir.
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 31 Oca 2011, 16:04

Hiç ses çıkmadı??

Ersoy yoksa yanlış bağlayıp yaktın mı adamın amfisini? :o

Ya da mest oldun sesin çıkmıyo :mrgreen:
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Okunmamış iletigönderen Hazar » 31 Oca 2011, 21:09

Vallahi gergin bekleyiş :)
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen Ersoy » 01 Şub 2011, 11:27

Sevgili Hazar.

Öncelikle seni tebrik ederim. Kesinlikle başarılı bir iş çıkartmışsın. Ben beğendim. Mutlaka birtane istiyorum.

Değerlendirmeye gelince. Açıkçası ilk izlenimim, çok başarılı olmadığı yönünde idi. Fakat sonra farkettim, dinledikçe ses rahatladı. Kesinlikle ampli 15-20 dakika sonra kendine gelmeye başlıyor. Yani tavsiyem dinlemeye başlamadan 20 dakika önce gücü, sinyali ve kulaklığı bağlayıp bırakmak gerek, sonra kafana takıp keyfini çıkar.
Muhtemelen bu ampli yanma sürecini tamamlamamış. Kesinlikle enson dinlemede diğer lerinden daha iyi hale geldi. Yani kur, akşama kadar kendi kendine çalsın. İnan farkeder.

Ses kısmına gelelim. Kısa kelimelerle ifade etmek gerekirse. Çok dinamik, çok hızlı, çok iyi orta ses. Yani tam ingiliz tarzı. İngilizler kuralcıdır. Kurallar ne derse onu uygularlar, yorum yapmazlar. Hatları, köşelidir. İngilizler böyledir, genelde amplileride öyle olur. Ne gönderirsen onu çalar. Birileri buna, yüksek sadakat demiş. Bu bir tarz. Yani bir seçenek. Kimse buna güzel yada çirkin diyemez. Bana göre iyi, sana göre kötü olabilir. Bu bir tercih. Ben ingiliz tarzını pek sevmemekle birlikte, bir çiftde ingiliz hoparlörüm var oda ayrı. Neyi sevdiğine karar vermek için önce önündekilerin tadına bakmalı insan. Neyse gelelim bizim ampliye. Bizim ampli oldukça ingiliz çalıyor. Bir kaç çeşit kaynakla dinledikten sonra bir değişiklik yapmaya karar verdim. Lamba çıkışlı cd ile dinleyince kesinlikle şahane oldu. Benim tarzım aslında biraz akdeniz biraz amerikan karışımı olduğundan, lambalı , ingilizi biraz yumuşattı. Müzik türlerinden en iyi klasik rock parçaları çaldığını düşünüyorum. The Alan Parsons Project eye in the sky defalarca dinlendi. :) Vokal ağırlıklı müzikleri zaten başarılı. Yumuşak parçalarda okadar başarılı değil. Adı üstünde işte, yumuşak, soft.

Belkide amplinin kartı üzerindeki kondansatörleri daha kaliteli ile değiştirmek iyi olacaktır. Sanırım bas birazdaha gövdeli hale gelmeli. Tabi bunu söylerken, kulağınızın içine giren kulaklıklardan bahsetmıyorum. Böyle bir kulaklıktan gerçek bir ses beklememek gerek. Unutmayın kulaklığı, kulağınızın içine soktuğunuz zaman, kendi kulağınızın, fiziksel şeklini atlamış oluyorsunuz. İyide kulaklık yokken duyduğunuz başka birşey oluyor ozaman. Yani kulağın içine giren kulaklıkları tercih etmeyin derim.
Girişte piko seviyelerinde birşeyler bağlımı acaba. Belkide olmasa daha iyi.

Sonuç olarak başarılı olduğunu düşünüyorum. Birtane bende isterim. Kutu bile tasarladım. Yuvarlak boru şeklinde şirin görünümlü. Tabi pcb si son halini alsın öyle.

Hazar kardeşime çok teşekkür ederim. Emeğine sağlık.
Kainat, düşünceleri değil, hareketleri alkışlar.
Ersoy
DIY Audio Gurusu

Reklamlar

Okunmamış iletigönderen Hazar » 01 Şub 2011, 11:46

Ersoy Bey, kulağınıza güvendiğim biri olarak bu yorumları okuduğuma sevindim.
Artık geliştirmeler için biraz zaman rica edeyim, sonrasında güzel çift katlı bir PCB çizeyim, ürettirelim :)
Hazar
Site Sorumlusu
Site Sorumlusu

Okunmamış iletigönderen hoparlör » 02 Şub 2011, 19:56

Vay canına :D Hazar abi işi bitirmiş ;)

Kulaklık ne kullandın Ersoy abi? :roll:

Şimdi bu amfi yanınca mı daha iyi oluyo? Ben de egzos borusu içine monte etsem aynı işi görür mü?

Bi de merak ettim kulaklarını nerden aldın? Blue Mavi'de var mıdır? :mrgreen:
hoparlör
DIY Audio Gurusu

Önceki

Çalışma Masası

• Bu konular da ilginizi çekebilir:
    Cevaplar
    Gösterim
    Son ileti

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Google [Bot] ve 0 misafir